Amerykańskie przepisy emigracyjne sprawiły, że Bernard Cornwell został pisarzem

Written by Anna M. Damasiewicz

14 marca 2016

Jako przybysz z Wielkiej Brytanii, który nie otrzymał zielonej karty, mógł legalnie zarabiać na życie jedynie pisaniem. No i okazało się, że zarobił na zupełnie sporą pajdę chleba z masłem. Corwell stał się jednym z najpopularniejszych w świecie anglosaskim pisarzy historycznych. W Polsce jest wciąż nie dość znany, jednak grono miłośników jego prozy stale rośnie. Tym bardziej, że poza powieściami „kostiumowymi” pisał także thrillery. Bardzo się ucieszyłam, gdy dostałam zlecenie na projekty okładek Trylogii arturiańskiej i Wojen wikingów. Wciąż mam nadzieję, że uda mi się również przygotować okładki do jego najpopularniejszego cyklu Kampanie Richarda Sharpe’a. Bo bardzo cenię tego wiekowego już autora. Ceni go również królowa Elżbieta II, bo nadała Cornwellowi Order Imperium Brytyjskiego.

Powiązane artykuły

OD-słowność

OD-słowność

Ponad dwa tysiące. Dużo czy mało? Cóż, to zależy. Ale jeśli dodam, że ponad dwa tysiące projektów okładek, to chyba zmienia postać rzeczy. Gdyby te książki ustawić, jedna obok drugiej, na półkach, to naprawdę zajęłyby niemało miejsca.

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki, także w projektowaniu okładek książkowych można wyróżnić pewne tendencje, które obowiązują przez jakiś czas, z reguły rok-dwa, by później ustąpić miejsca czemuś zupełnie nowemu. A prawdę mówiąc – może nie całkiem nowemu, bo wiadomo powszechnie, że wszystko już było.