Lustra emocji

Written by Anna M. Damasiewicz

27 stycznia 2020

Z radością chciałabym poinformować, że już teraz w Bibliotece Pilotów na Zaspie (filia nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku) można obejrzeć wystawę moich okładek książek zaliczanych do gatunku literatury kobiecej. Wystawa nosi tytuł „Lustra emocji” i będzie dostępna do końca lutego. Prezentuję na niej około 70 prac. Zapraszam do odwiedzenia wystawy nie tylko gdańszczanki i gdańszczan, ale wszystkich, którzy będą spędzali ferie zimowe nie w pozbawionych śniegu górach, lecz na przesyconym jodem i emocjami Wybrzeżu.

Lustra emocji – wystawa Anny M. Damasiewicz
Biblioteka Pilotów, ul. Pilotów 3, Gdańsk
Wystawę można oglądać do 29 lutego 2020 r.
Wstęp wolny

Powiązane artykuły

OD-słowność

OD-słowność

Ponad dwa tysiące. Dużo czy mało? Cóż, to zależy. Ale jeśli dodam, że ponad dwa tysiące projektów okładek, to chyba zmienia postać rzeczy. Gdyby te książki ustawić, jedna obok drugiej, na półkach, to naprawdę zajęłyby niemało miejsca.

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki, także w projektowaniu okładek książkowych można wyróżnić pewne tendencje, które obowiązują przez jakiś czas, z reguły rok-dwa, by później ustąpić miejsca czemuś zupełnie nowemu. A prawdę mówiąc – może nie całkiem nowemu, bo wiadomo powszechnie, że wszystko już było.