Niektórzy twierdzą, że w Skandynawii jest więcej pisarzy niż czytelników

Written by Anna M. Damasiewicz

3 lutego 2016

Jest to być może twierdzenie nieco na wyrost, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że na północy Europy powstaje tak wiele kryminałów, że czasami ciśnie się pytanie, skąd wziął się ten fenomen. Ja oczywiście nie znam odpowiedzi, jednak w jakimś stopniu przyczyniłam się do rozpropagowania tych wszystkich zbrodni popełnianych wśród śniegów i przy trzaskającym mrozie (skandynawskie lato jest krótkie i nawet mordercy wówczas wolą odpoczynek niż pracę). Czarne żarty czarnymi żartami, ale Czarna Seria, do której zaprojektowałam okładki, to fakt bezsprzeczny.

Powiązane artykuły

OD-słowność

OD-słowność

Ponad dwa tysiące. Dużo czy mało? Cóż, to zależy. Ale jeśli dodam, że ponad dwa tysiące projektów okładek, to chyba zmienia postać rzeczy. Gdyby te książki ustawić, jedna obok drugiej, na półkach, to naprawdę zajęłyby niemało miejsca.

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki, także w projektowaniu okładek książkowych można wyróżnić pewne tendencje, które obowiązują przez jakiś czas, z reguły rok-dwa, by później ustąpić miejsca czemuś zupełnie nowemu. A prawdę mówiąc – może nie całkiem nowemu, bo wiadomo powszechnie, że wszystko już było.