Wymarzona Książka

Written by Anna M. Damasiewicz

15 lutego 2016

Z ogromną przyjemnością udzieliłam kolejnego wywiadu, tym razem na blogu Wymarzona Książka. To miłe, kiedy ludzie chcą poznać pracę, opinie i gust projektanta okładek, który rzadko kiedy wychodzi z cienia anonimowości. Oczywiście są pytania dyżurne, które pojawiają się niemal zawsze, a jeśli odpowiadam na nie szczerze, to mówią w sumie to samo. Jednak staram się traktować każdego z rozmówców nie tylko uczciwie, ale i indywidualnie. Czy mi się to udało i tym razem? Łatwo sprawdzić.

Powiązane artykuły

OD-słowność

OD-słowność

Ponad dwa tysiące. Dużo czy mało? Cóż, to zależy. Ale jeśli dodam, że ponad dwa tysiące projektów okładek, to chyba zmienia postać rzeczy. Gdyby te książki ustawić, jedna obok drugiej, na półkach, to naprawdę zajęłyby niemało miejsca.

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki, także w projektowaniu okładek książkowych można wyróżnić pewne tendencje, które obowiązują przez jakiś czas, z reguły rok-dwa, by później ustąpić miejsca czemuś zupełnie nowemu. A prawdę mówiąc – może nie całkiem nowemu, bo wiadomo powszechnie, że wszystko już było.