Zakładka

Written by Anna M. Damasiewicz

14 grudnia 2018

Wczoraj, czyli we środę 12 grudnia, także i ku mojemu zaskoczeniu, na antenie regionalnej TVP3 Opole, w cyklicznym programie o książkach „Zakładka” pojawiła się… Anna M. Damasiewicz. We własnej osobie 🙂

Wspominam nieskromnie o tym fakcie, ponieważ nie jestem częstym gościem mediów. Tym razem w ograniczonym czasie i prostymi słowami starałam się opisać swoją pracę, jej blaski i cienie. Być może dzięki temu wielu telewidzów po raz pierwszy uświadomiło sobie, jaki trud wiąże się z projektowaniem okładek książkowych.

Mimo nieuniknionej tremy mam ważenie, że do tragedii nie doszło 🙂

„Zakładkę” z moim udziałem można obejrzeć klikając w ten link:

https://opole.tvp.pl/37667936/zakladka-12-grudnia-2018

Niestety, nie mam wpływu na reklamy. Ponadto dodam, że gdyby kogoś interesowała wyłącznie moja elokwencja, to należy zacząć oglądane po szóstej minucie 🙂

Proszę nie regulować odbiorników!

Powiązane artykuły

OD-słowność

OD-słowność

Ponad dwa tysiące. Dużo czy mało? Cóż, to zależy. Ale jeśli dodam, że ponad dwa tysiące projektów okładek, to chyba zmienia postać rzeczy. Gdyby te książki ustawić, jedna obok drugiej, na półkach, to naprawdę zajęłyby niemało miejsca.

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki, także w projektowaniu okładek książkowych można wyróżnić pewne tendencje, które obowiązują przez jakiś czas, z reguły rok-dwa, by później ustąpić miejsca czemuś zupełnie nowemu. A prawdę mówiąc – może nie całkiem nowemu, bo wiadomo powszechnie, że wszystko już było.